Павел Неделковски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Павел Неделковски
Лични податоци
Роден во    Струмица
Висина &100000000000001830000001,83 м
Положба одбрана


* Настапи (Голови)

Павел Неделковски (роден на 14 октомври 1974 во Струмица) — поранешен македонски фудбалер.

Кариера[уреди | уреди извор]

Во текот на неговата сезона тој играл за ФК Вардар, ФК Раднички Ниш, ФК Работнички, ФК Беласица и ФК Цементарница 55. Тој играл и за фудбалската репрезентација Македонија до 21 година.