Павел Баршак

Од Википедија — слободната енциклопедија

Павел Дмитриевич Баршак е роден на 19 декември 1980 година, тој е руски глумец.[1] Павел глумел во повеќе од триесет филмови од 2002 година.

Ран живот[уреди | уреди извор]

Павел Баршак се родил во Москва, руски СФСР, Советски Сојуз во јужна Русија.

Избрана филмографија[уреди | уреди извор]

Филм
Година Наслов Улога Белешки
2003 година Прошетката
2005 година Гробишта смена
2011 година Јолки 2
2013 година Тројцата мускетари
2019 година Сојуз на спасот Венијамин Соловјов,
барон, штапскатенат на бунтот на полкот Чернигов
Телевизија
Година Наслов Улога Белешки
2005 година Аѓјутанти на љубовта Михаел Лугин

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]