Павел Атман

Од Википедија — слободната енциклопедија
Павел Атман
Pavel Atman 2013B.jpg
Лични податоци
Роден(а) 25 мај 1987 (1987-05-25) (35 г.)
Волгоград, Русија
Националност Русин
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001900000001,90 м
Позиција Среден бек
Клупски податоци
Тековен клуб Мешков Брест
Број 20
Сениорски клубови
до 2010
2010–2013
2013–2015
2015–
Русија Каустик
Белорусија Динамо Минск
Македонија Металург Скопје
Белорусија Мешков Брест
Репрезентација
   Русија 93 (157)

Павел Атманруски ракометар, роден во Волгоград, Русија. Моментално игра за белорускиот ракометен состав на РК Мешков Брест.