ПОУ „Тодор Ангелевски“ - Горно Оризари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„ПОУ „Тодор Ангелевски““

ПОУ Тодор Ангелевски - Горно Оризари (Битолско).jpg
Место
Општина: Битола
Нас. место: Горно Оризари (Битолско)
Основни информации
Директор: Стевче Петровски
Настава на: македонски
Контактни информации
Мреж. место www.todorangelevski.blogspot.com/
Телефон +389-47-553-084

Подрачното основното училиште „Тодор Ангелевски“основно училиште во населбата Горно Оризари, Општина Битола, и е во склоп на ЦОУ „Тодор Ангелевски“. Настава од петто до осмо одделение посетуваат и ученици од населбата Стрелиште.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]