Ојос де Мигел Муњоз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ојос де Мигел Муњоз
Hoyos de Miguel Muñoz

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автон. заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаОјос де Мигел Муњоз
Површина
 • Вкупна11 км2 (4 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно46
 • Густина4,2/км2 (110/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Ојос де Мигел Муњос (шпански: Hoyos de Miguel Muñoz) — општина во покраината Авила, во автономната заедница Кастиља и Леон, Шпанија.Координати: 40°23′N 5°04′W / 40.383° N; 5.067° W / 40.383; -5.067