Ох во Охајо (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ох во Охајо (англиски: The Oh in Ohio) е американски филм во режија на Бил Кент. Главните улоги ги толкуваат: Паркер Поси и Дени де Вито.

Содржина[уреди | уреди извор]

Присила Чејс има среден живот - успешна кариера и совршен маж. Единствено, таа е слаба во сексот. Меѓутоа, нејзиниот свет наеднаш се урива кога нејзиниот сопруг ја напушта поради една од своите ученички. Затоа, таа тргнува во мисија да стане толку добра во сексот, колку што е добра и во другите области.[1] [2]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 839, 25.7.2014, стр. 26.
  2. Антена, број 852, 24.10.2014, стр. 20.