Охотник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Охотник
Податотека:Hunter title screen.jpg
Жанркриминал / акција
Создадена одФренк Lupo
УлогиFred Dryer
Земја на потекло САД
Бр. на сезони7
Бр. на епизоди152 (список на епизоди)
Прикажување
Сликов форматNTSC
480i
Звучен форматМоно
Првично прикажувањеСептември 18, 1984 – април 26, 1991

Рик Хантер е отпадник полицаец кој ги прекршува правилата и ги зема правдата во 18 септември 1984 до 26 април 1991 свои раце. Соработува со подеднакво прекрасен и бунтовен Sgt. Маккол, на одлучен дуо постави за цел да се бори против криминалците slimiest L.A. е. Детективот наредник Рик Хантер е син на мафијаш; тој има тешко време за одржување на партнер, бидејќи повеќето други полицајци не му верувам. Некомпетентни Берни Terwilliger (Јаков Whitmore, Џуниор) е само еден во тимот кој е подготвен да работи со него. Ловец enlists друг одметник полицаец - brassy детектив наредник Dee Dee Маккол - за да поставите стапица за брутален убиец (Брајан Dennehy), и тие станаа партнери Маккол го неочекуван отсуство од работа за да ги фатат отпадник полицаец (Дан Aykroyd) и да престане него пред да го исполнат задача убиец-за-вработи. Кога жена на полицискиот комесар е убиен, шефот станува главниот осомничен. Хантер и Маккол мора да го исчисти своето име. А pickpocket е обвинет за брутално тепа жена. Ловец да се најде сведок кој може да обезбеди сведочење да се запре банда војна по гангстер беше убиен. Една млада девојка објави дека нејзиниот гулаба биле украдени, но никој не ја зема сериозно се додека таа станува цел на киднаперот. груба однесување ловците правејќи апсење го става во лоша ситуација кога кривичната е убиен со пиштол ловците. Хантер и Маккол пратите на распродажбата ловец кој чука одметници тој носи за награда. Хантер и Маккол се доделуваат за заштита на мало криминалец, кој е даден имунитет за прстите на врвот криминалец. Навреден што мора да го заштити, Хантер и Маккол е утврдено да се најде некој друг кој може прст врвот криминалец.

Фрлија и членови на екипажот[уреди | уреди извор]

Crystal Clear app xmag.svg Главна статија: „List of Hunter characters.

Оригиналната серија[уреди | уреди извор]

 • Fred Dryer ... Det. Sgt. Richard "Rick" Hunter
 • Stepfanie Kramer ... Det. Sgt. Dee Dee McCall (1984–90)
 • Darlanne Fluegel ... Off. Joanne Molenski (1990–91)
 • Lauren Lane ... Sgt. Chris Novak (1991)
 • Michael Cavanaugh ... Capt. Lester D. Cain ("Pilot" Only)
 • Arthur Rosenberg ... Capt. Lester D. Cain/Commander Lester D. Cain (1984/1987)
 • John Amos ... Capt. Dolan (1984–85)
 • Bruce Davison ... Capt. Wyler/Dep. Chief Wyler (1985–86/1987)
 • Charles Hallahan ... Capt. Charles "Charlie" Devane (1986–91)
 • John Shearin ... Lt. Ambrose Finn (1985–88)
 • James Whitmore, Jr. ... Sgt. Bernie Terwilliger (1984–86)
 • Garrett Morris ... Arnold "Sporty" James (1986–89)
 • Richard Beauchamp ... Carlos (Asst. M.E.) (1985–87)
 • Perry Cook ... Barney Udall (Coroner) (1986–90)
 • Stanley Kamel ... Gov. Agent Brad Wilkes (Occasional) (1987–88)
 • Paul Mantee ... Commander Tom Clayton (Occasional) (1989-1991)
 • Courtney Barilla ... Allison Novak (1991)