Отрешен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Отешен — населено место во Франција, во регионот Франш-Конте, во департманот Територија Белфор. Според податоците од 1990 година, бројот на населението изнесувал 154, а густината на населението 52ж/км2