Отар Тушишвили

Од Википедија — слободната енциклопедија
Олимписки медали
Натпреварувач за  Грузија
Машко борење во слободен стил
Бронзен медал – трето место 2008 Пекинг слободен стил до 66kg

Отар Тушишвили (роден на 14 јуни 1978 во Гори) — грузиски борач во слободен стил. Тој на Летните олимписки игри во 2008 година одржани во Пекинг го освоил бронзениот медал во дисциплината слободен стил до 66 кг.