Остри

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Остри е стратовулкан и тој се наоѓа во северниот дел на полуостровот Камчатка, Русија. Има еден повисок вулкан Остри и помал вулкан Кутина. Остри е помеѓу највисоките врвови на опсегот Средини.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]