Остербек

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Остербек
Osterbek Berberweg.jpg
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Остербек е река во Хамбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 54°30′N 9°43′E / 54.500° СГШ; 9.717° ИГД / 54.500; 9.717