Оскова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оскова е река во Босна и Херцеговина. Оскова е западна притока на реката Спреча. Настанува кај Бановиќи со спојување на Литва, Радина и Мачковца.

Icon river tributary L.svg Оваа статија за река е никулец. Може да помогнете со нејзиното уредување!