Освалдо Риос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Освалдо Риос
Роден(а)Освалдо Риос Алонсo
25 октомври 1960
Каролина, Порторико
Риос на Меѓународниот филмски фестивал во Мајами во 2014 година на премиерата на Елса и Фред

Освалдо Риос (роден на 25 октомври 1960 во Каролина, Порторико, е порторикански глумец, кој е најпознат по неговите улоги во теленовелите. Тој се појавил во неколку сапунски опери, вклучувајќи Прегрни ме силно, Касандра и Вдовицата на Бланко.

Животопис[уреди | уреди извор]

Глумец[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]