Ортопедска хиругија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Ортопедска хиругија или ортопедија е гранка од хирургијата која се занимава со повредите на мускулно-скелетниот систем.Надворешни врски[уреди | уреди извор]