Оризари (Белград, Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Оризари
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Оризари или Орјана (албански: Orizaj) село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград и општината Отлак[1].

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Qarku komuna“. Shoqata e Komunave të Shqipërisë. Архивирано од изворникот на 3 September 2011. Посетено на 8 May 2011.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]