Орелјана де ла Сиера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква на Орелјана де ла Сиера

Орелјана де ла Сиераопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.