Ордабаси (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ордабаси
Округ
Ордабасы ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Јужен Казахстан
ЦентарТемирлан
Часовен појасEast (UTC+6)

Ордабаси (казашки: Ордабасы ауданы) е округ во Казахстан во покраината Јужен Казахстан. Центар е градот Темирлан.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]