Општина Булгареци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Општина Булгареци (албански Qendër Bulgarec) е општина во источна Албанија во околијата на градот Корча.[1] Центар на општината е селото Булгареци. Координати: 40°39′N 20°45′E.

Извори[уреди | уреди извор]