Опсирено

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Опсирено
Опсирено is located in Грција
Опсирено
Опсирено (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Опсирено или Опсирина [1] е село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. со варијантите Опсирино, Обсирено и Обсирина

Надворешни врски[уреди | уреди извор]