Опсада на Ерусалим (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Опсада на Ерусалим)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Терминот Опсада на Ерусалим може да се однесува на: