Оно (Чук)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Чук.

Оно е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 8°47′53″ СГШ; 150°17′31″ ИГД / 8.798° СГШ; 150.292° ИГД / 8.798; 150.292

Поврзано[уреди | уреди извор]