Онеоп

Координати: 5°30′28″N 153°42′36″E / 5.5077° СГШ; 153.7101° ИГД / 5.5077; 153.7101
Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Чук.

Онеоп е село и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

5°30′28″N 153°42′36″E / 5.5077° СГШ; 153.7101° ИГД / 5.5077; 153.7101

Поврзано[уреди | уреди извор]