Олег Кожемјакин

Од Википедија — слободната енциклопедија

Олег Андреевич Кожемјакин (руски: Олег Андреевич Кожемякин; 30 мај 1995) е руски фудбалер кој настапува за ФК Ротор Волгоград . Претходно играл за Локомотив Москва.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]