Олги, Увс

Координати: 49°01′57″N 92°02′08″E / 49.03250° СГШ; 92.03556° ИГД / 49.03250; 92.03556
Од Википедија — слободната енциклопедија
Олги Увс

Олги (монголски: Өлгий) е област во Монголија во покраината Увс.

49°01′57″N 92°02′08″E / 49.03250° СГШ; 92.03556° ИГД / 49.03250; 92.03556