Озборувачка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Серијата е снимена според бестселерот за млади на Сесили вон Зигесар, која ни го доловува животот на една привилегирана група на тинејџери од едно приватно училиште во Менхетн.

Една таинствена блогерка, т.е. озогласена Озборувачка ги држи во шака најелитните њујоршки тинејџери. Сите сочни тајни и пикантерии се наоѓаат на најновиот пост на таинствената Озборувачка. Никој не знае која е таа, но сите, во овој ексклузивен и маѓепсан круг се потпираат на нејзината интернет страница, бомбардирајќи ја со смс-пораки за најнови, ексклузивни вести.

Да се следат нестабилни пријателства, љубомора и метеж во богатиот, но и компликуван свет не е лесно, но тоа е она што Озборувачката го прави најдобро.

Серијата „Озборувачка“ во Македонија се емитува на МТВ 1 .