Одмазда (теленовела)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
İntikam
Улоги Берен Саат
Неџат Isler
Mert Фират
Првичен јазик турски
Продукција
Местоположба Истанбул
Кинематографија İn D House
Камера Мултикамера
Времетраење 90 минути
Прикажување
Првична мрежа Kanal D
Сликов формат 480i (SDTV)
Звучен формат стерео
Надворешни врски
Мрежна страница intikam.com.tr

Одмазда (турски: İntikam) е турска телевизиска серија од продукцијата „İn D House“, а се емитува на турската телевизиска мрежа „Kanal D“.

Прикажувањето се очекува да започне во 3 јануари 2013.