Одмазда (теленовела)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
İntikam
УлогиБерен Саат
Неџат Isler
Mert Фират
Првичен јазиктурски
Продукција
МестоположбаИстанбул
Кинематографијаİn D House
КамераМултикамера
Времетраење90 минути
Прикажување
Првична мрежаKanal D
Сликов формат480i (SDTV)
Звучен форматстерео
Надворешни врски
Мрежна страницаintikam.com.tr

Одмазда (турски: İntikam) е турска телевизиска серија од продукцијата „İn D House“, а се емитува на турската телевизиска мрежа „Kanal D“.

Прикажувањето се очекува да започне во 3 јануари 2013.