Огнен Јарамаз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Огнен Јарамаз ( Крушевац, 1 септември 1995 ) е српски кошаркар . Тој игра на позициите плејмејкер и бек, а во моментов игра за Партизан како позајмен играч од шпанскиот прволигаш, Сан Пабло Бургос . Неговиот постар брат Немања, исто така, се занимава со кошарка.Огнен во Партизан го носи дресот со број 10. Висок е 1,91 метри. Сениорската кариера ја започнал во екипата на Мега Лекс.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]