Обергебра

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Обергебра
Место во Блајхероде
Обергебра is located in Германија
Обергебра
Управа
Земја Германија
Покраина Тирингија
Округ Нордхаузен
Град Блајхероде
Основни податоци
Површина 7,84 км2
Надм. височина 255 м
Население 862  (31 декември 2006)
 - Густина 110 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. NDH
Пошт. бр. 99759
Повик. бр. 036338
Координати 51°25′0″N 10°34′59″E / 51.41667° N; 10.58306° E / 51.41667; 10.58306Координати: 51°25′0″N 10°34′59″E / 51.41667° N; 10.58306° E / 51.41667; 10.58306

Обергебра (германски: Obergebra) — село и поранешна општина во округот Нордхаузен, во Тирингија, Германија. Од 1 декември 2007 е дел од градот Блајхероде.