ОУ „25 Мај“ - Ченто

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„25 Мај“

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Ченто
Основни информации
Контактни информации

25 Мајосновно училиште во населбата Ченто, Општина Гази Баба.[1].

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)