ОУ „11 Октомври“ - Ново Село

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"11 Октомври"“

Место
Општина: Боговиње
Нас. место: Ново село
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "11 Октомври" се наоѓа во Ново Село, општина - Тетово.

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]