ОУ „Хасан Тахсини“ - Гургурница

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Хасан Тахсини“

Место
Општина: Брвеница
Нас. место: Гургурница
Местоположба
Основни информации
Настава на: албански
Контактни информации

„Хасан Тахсини“основно училиште во селото Гургурница, Општина Брвеница[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]