ОУ „Фаик Коница“ - Грешница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Фаик Коница“

Место
Општина: Зајас
Нас. место: Грешница (Кичевско)
Основни информации
Контактни информации

Фаик Коницаосновно училиште во Грешница, Зајас.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]