ОУ „Тефејуз“ - Чаир

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Тефејуз“

Влезот на училиштето
Влезот на училиштето
Место
Општина: Чаир
Нас. место: Чаир
Местоположба
Основни информации
Настава на: турски
Контактни информации

ОУ „Тефејуз“ (тур. Tefeyyuz I.O.O) — основно училиште во Чаир, Скопје, со настава на турски јазик.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]