ОУ „Славко Лумбарковски“ - Новаци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Славко Лумбарковски““

Место
Општина: Новаци
Нас. место: Новаци
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

„Славко Лумбарковски“основно училиште во Новаци, Општина Новаци[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]