ОУ „Св. Климент Охридски“ - Драслајца

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Св. Климент Охридски"“

Место
Општина: Струга
Нас. место: Драслајца
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Св. Климент Охридски" се наоѓа во Драслајца, општина - Струга.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]