ОУ „Св. Климент Охридски“ - Драслајца

Од Википедија — слободната енциклопедија
Св. Климент Охридски

Место
Општина: Струга
Нас. место: Драслајца
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Св. Климент Охридскиосновно училиште во Драслајца, Општина Струга[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]