ОУ „Св. Кирил и Методиј“ - Бучин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Св. Кирил и Методиј

Поглед на основното училиште
Поглед на основното училиште
Место
Општина: Општина Крушево
Наречено по: Свети Кирил и Методиј
Нас. место: Бучин
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Основно училиште „Св. Кирил и Методиј“ (официјално: Основно општинско училиште „Св. Кирил и Методиј“ - Крушево; скратено: ООУ „Св. Кирил и Методиј“) — централно основно училиште во селото Бучин.

Училиштето е именувано по просветителите Свети Кирил и Методиј.

Галерија[уреди | уреди извор]

Координати: 41°16′25″N 21°18′55″E / 41.27361° СГШ; 21.31528° ИГД / 41.27361; 21.31528