Прејди на содржината

ОУ „Сандо Масев“ - Струмица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сандо Масев

Место
Општина: Струмица
Нас. место: Струмица
Местоположба
Основни информации
Директор: Драгица Спасова
Настава на: македонски
Контактни информации

„Сандо Масев“основно училиште во Струмица, Општина Струмица[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

  • Зоран Маџиров, познат перкусионист,
  • Зоран Заев, градоначалник на Струмица,
  • Андон Давчев, познат фоторепортер и фотограф

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]