ОУ „Реџеп Вока“ - Бродец

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Реџеп Вока“

Место
Општина: Тетово
Нас. место: Бродец
Адреса: с. Бродец
Местоположба
Основни информации
Настава на: албански
Контактни информации

„Реџеп Вока“основно училиште во Бродец, во општина Тетово, подрачно на ОУ „Реџеп Вока“ - Шипковица[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]