ОУ „Раде Кратовче" - Кочани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Раде Кратовче"“

Место
Општина: Кочани
Нас. место: Кочани
Основни информации
Директор: Виолета Апостолова
Настава на: Македонски
Контактни информации
Мреж. место www.radekratovce.edu.mk/

Основното училиште "Раде Кратовче" се наоѓа во Кочани, општина - Кочани.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Стаменка Спасова

Надворешни врски[уреди | уреди извор]