Прејди на содржината

ОУ „Невена Георгиева - Дуња“ - Кисела Вода

Од Википедија — слободната енциклопедија
Невена Георгиева Дуња

Место
Општина: Кисела Вода
Нас. место: Чешма
Местоположба

Карта

Основни информации
Контактни информации

Невена Георгиева Дуњаосновно училиште во населбата Чешма, Општина Кисела Вода[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Спортска сала[уреди | уреди извор]

Во јануари 2010 година, била пуштена во употреба новата спортска сала наречена „Независна Македонија“.[2][3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)
  2. „Пуштена во употреба новата спортска сала „Независна Македонија" во Кисела Вода“. vlada.mk. 2 јануари 2010. Посетено на 8 ноември 2017.
  3. „Нова спортска сала во Кисела Вода“. vecer.mk. 4 јануари 2010. Посетено на 8 ноември 2017.[мртва врска]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]