ОУ „Невена Георгиева - Дуња“ - Кисела Вода

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Невена Георгиева Дуња"“

Место
Општина: Кисела Вода
Нас. место: Чешма
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Невена Георгиева Дуња" се наоѓа во населбата Чешма, Општина Кисела Вода.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Спортска сала[уреди | уреди извор]

Во јануари 2010 година, била пуштена во употреба новата спортска сала наречена „Независна Македонија“.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Пуштена во употреба новата спортска сала „Независна Македонија“ во Кисела Вода“, vlada.mk, 2 јануари 2010 (посет. 8 ноември 2017 г).
  2. Нова спортска сала во Кисела Вода“, vecer.mk, 4 јануари 2010 (посет. 8 ноември 2017 г).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]