ОУ „Наим Фрашери“ - Неготино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Наим Фрашери““

Место
Општина: Врапчиште
Нас. место: Неготино (Полошко)
Основни информации
Контактни информации

Наим Фрашериосновно училиште во Неготино, Општина Врапчиште. Во почетокот на 2011 година во училишниот двор почнала изградба на спортска сала со површина од 1.300 кавдартни метри и 400 седишта, која ќе чини 40 милиони денари.[1]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Во Неготино-полошко започна да се гради спортска сала“. МИА. 9 јанури 2011. Посетено на 2011-02-11. Проверете ги датумските вредности во: |date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]