ОУ „Наим Фрашери“ - Неготино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Наим Фрашери““

Место
Општина: Врапчиште
Нас. место: Неготино (Полошко)
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Наим Фрашери" се наоѓа во Неготино, општина - Врапчиште. Во почетокот на 2011 година во училишниот двор почнала изградба на спортска сала со површина од 1.300 кавдартни метри и 400 седишта, која ќе чини 40 милиони денари.[1]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Во Неготино-полошко започна да се гради спортска сала“ (македонски). МИА. 9 јанури 2011. конс. 2011-02-11. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]