ОУ „Наим Фрашери“ - Горно Татеши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Наим Фрашери

Место
Општина: Струга
Нас. место: Горно Татеши
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

Наим Фрашериосновно училиште во Горно Татеши, Општина Струга.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]