ОУ „Маршал Тито“ - Рич

Од Википедија — слободната енциклопедија
Маршал Тито

Место
Општина: Струмица
Нас. место: Рич
Местоположба
Основни информации
Контактни информации

„Маршал Тито“основно училиште во Рич, Општина Струмица[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 15.01.2022. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)