ОУ „Маршал Тито“ - Муртино

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Маршал Тито“

Primary school Marshal Tito - Murtino (2).JPG
Место
Општина: Струмица
Нас. место: Муртино
Основни информации
Контактни информации

„Маршал Тито“основно училиште во Муртино, Општина Струмица.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]