ОУ „Крум Тошев“ - Трубарево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Крум Тошев“

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Трубарево
Основни информации
Контактни информации

Крум Тошевосновно училиште во Трубарево, Општина Гази Баба.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]