ОУ „Крсте Петков Мисирков“ - Маџари

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


„Крсте Петков Мисирков "“

Место
Општина: Гази Баба
Нас. место: Маџари
Основни информации
Контактни информации

Крсте Петков Мисирков основно училиште во Маџари, Општина Гази Баба.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]