ОУ „Крсте Петков Мисирков“ - Куманово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„„Крсте Петков Мисирков““

Место
Општина: Куманово
Нас. место: Куманово
Адреса: Ул. „Народна Револуција“
Основни информации
Директор: Александар Саздевски
Настава на: македонски
Контактни информации

Основното училиште "Крсте Петков Мисирков " се наоѓа во Куманово, општина - Куманово.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]