ОУ „Кочо Рацин“ - Центар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Кочо Рацин“

Место
Општина: Центар
Нас. место: Центар (населба)
Основни информации
Настава на: македонски
Контактни информации

Кочо Рациносновно училиште во населбата Центар (Општина Центар) во градот Скопје.[1].

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)