ОУ „Кочо Рацин“ - Кратово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„"Кочо Рацин"“

Место
Општина: Кратово
Нас. место: Кратово
Основни информации
Контактни информации

Основното училиште "Кочо Рацин" се наоѓа во Кратово, општина - Кратово.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]