ОУ „Кочо Рацин“ - Брвеница

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Кочо Рацин“

Место
Општина: Брвеница
Нас. место: Брвеница
Местоположба
Основни информации
Директор: Гоце Евгениевски
Настава на: македонски
Контактни информации

„Кочо Рацин“основно училиште во центарот на селото Брвеница[1].. Наставата се одвива од прво до деветто одделение со по две паралелки во секое одделение. Покрај ученици од село Брвеница, настава од петто до осмо одделение посетуваат и учениците од соседнотo село - Долно Седларце.

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Регистар на основни училишта“. data.gov.mk. Посетено на 30.01.2021. Проверете ги датумските вредности во: |access-date= (help)